V záujme udržania obvyklého tepelného komfortu je bezpodmienečne nutné, aby nezávisle na ročnom období a počasí poskytovali Vaše obytné priestory zodpovedajúcu teplotu a pocit teploty. V prípade absencie dostatočných tepelnoizolačných systémov nás Vás čakajú najväčšie výzvy v treskúcich zimných mrazoch, ale aj nekonečné slnečné žiarenie v letných mesiacoch.  Nehovoriac už na pravidelných letných útokoch na teplotné rekordy. S pomocou adekvátnych tepelnoizolačných systémov sa dajú udržať nielen vnútorné klimatické vlastnosti na želanej úrovni, ale aj významne znížiť výdaje na energie.
Tepelná minerálna izolácia je dôležitým aspektom energetickej efektívnosti domu. Jej význam spočíva v tom, že efektívne znižuje prechod tepla cez obvodové steny, stropy, a strechu domu. 
Otázkou je len, ktorý typ izolácie je na dosiahnutie cieľa najvýhodnejší. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je dôležité vybrať správne materiály a postupy inštalácie, aj preto by mala byť tepelná izolácia vyberaná a aplikovaná s odborným dohľadom.

Tepelné a akustické izolácie

V záujme udržania obvyklého tepelného komfortu je bezpodmienečne nutné, aby nezávisle na ročnom období a počasí poskytovali Vaše obytné priestory zodpovedajúcu teplotu a pocit teploty.